צור יצחק

צור יצחק - יישוב קהילתי

בונים עתיד טוב יותר

שלישי, 01 ינואר 2013 02:05

דבר מנהלת בית חנוך בית יצחק, פנינה ברמוחה, לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ג

ZurYitzhakSchoolקהילת בית החינוך היקרה,

שנת תשע"ג נפתחת ובה הזדמנויות חדשות, חוויות למידה שממתינות ואתגרי שיגרה והתפתחות.

תפקידנו הראשוני בבית הספר הינו לחנך דור ערכי, לחנך בני אדם הרואים מעבר לטובתם האישית גם את טובת החברה בהווה ובעתיד. אנו מאמינים כי יש לנהוג בכבוד וברגישות כלפי כל אדם וכלפי התלמידים בפרט. אנו מאמינים כי כל אדם יכול להיות מצוין , עליו רק להחליט, לבחור, להתכוון, לרצות ולהאמין בכך. צוות בית הספר ייצור אוירה  נעימה ותומכת, יעודד מכוונות עצמית, סקרנות ויאפשר ביטוי לייחודיות ולשונות בין התלמידים.

השנה נדגיש את הצורך במנהיגות חינוכית מוסרית נלמד את עקרונות ההובלה והשליחות החברתית גם מתוך מורשת עמנו.

נאפשר לכל תלמיד/ה לפתח את המסוגלות האישית, בכדי לעודד את תחושת שייכות לביה"ס ולקהילה בה חיים התלמידים. תחושת השייכות מהווה בסיס לתחושת נוחות וביטחון. תוך ההכרה שכל אדם הוא גם חלק מחברה אליה הוא שייך והוא מחויב לפעול עפ"י ערכים בסיסיים כדי לשומרה ולהרגיש שייך אליה. 

המדיניות החינוכית אשר גיבשנו גורסת כי, אקלים חיובי ויחסי גומלין טובים בין אנשים יוצרים תשתית לאיכות חיים טובה ומהווים תנאי בסיסי להתפתחות אינטלקטואלית, רגשית וערכית לכל קהילת בית חינוך צור יצחק, תלמידים הורים ומורים .

הגרעין לשותפות והעשייה הבית ספרית, למען ההצלחה, חייב לכלול את התלמידים, ההורים והמורים. יחד, בשותפות ובאחריות הדדית, נפעל למען מטרות חינוכיות, חברתיות, קהילתיות וערכיות – לטיפוח התלמיד והישגיו להכרה בחשיבות הסביבה ולצמיחה עם הקדמה מעלה.

אחריות הדדית זו, תיווצר בארגון דינאמי אשר כל השותפים ערבים זה לזה, תומכים זה בזה ונעזרים האחד בשני.

ברמה הערכית חינוכית , נשאף כי בוגרי בית החינוך יהיו משכילים ורחבי אופקים. בעלי תחושת מסוגלות ושאיפה למצוינות. בעלי ערכים של יושר, כבוד הדדי, למשפחתו ולזולתו. מודעים לסביבתם– מטפחים אותה שומרים עליה ומעריכים משאביה. בעלי סבלנות וסובלנות, מעורבים בקהילתם ותורמים למענה.

"אם אנחנו יכולים לדמיין את זה, אנחנו יכולים לעשות את זה " וולט דיסני

 

שתהיה שנה נפלאה....

בהצלחה

פנינה ברמוחה – מנהלת בית החינוך

נקרא 2381 פעמים

© כל הזכויות שמורות לישוב צור יצחק
09-7494810
09-7494864
zuryitzhak@gmail.com
אתם כאן: דף הבית שירותים לתושב חינוך דבר מנהלת בית חנוך בית יצחק, פנינה ברמוחה, לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ג